Firma Adı
Bize Yazın İletişim
Jinekoloji
Rumi Uterin Manipülatör
Rumi Uterin Manipülatör
RUMI Uterin Manipülatör; rahim içerisine girerek, teşhis veya tedavi amacıyla rahmi manipüle eden (hareket ettiren) alettir. Genellikle laparoskopik histerektomi (rahim alma) işleminde kullanılır. Bir manipülatör, handle kısmı, uç kısmı, vajinal balonu ve servikal kapı olmak üzere 4 kısımdan oluşur.
Beni Bilgilendir
Bu Ürün Hakkında Beni Bilgilendir
Ürün Özellikleri
0258 2422240
İRTİBAT NO

RUMI Uterin Manipülatör; rahim içerisine girerek, teşhis veya tedavi amacıyla rahmi manipüle eden (hareket ettiren) alettir. Genellikle laparoskopik histerektomi (rahim alma) işleminde kullanılır. Bir manipülatör, handle kısmı, uç kısmı, vajinal balonu ve servikal kapı olmak üzere 4 kısımdan oluşur. 
   Handle kısmı, çok kullanımlık olup, tüm parçaların üzerine monte edildiği ve manipülasyon hareketini gerçekleştiren parçadır. Uç kısım ise tek kullanımlıktır ve rahimin içine girer ve üzerindeki küçük baloncuk sayesinde manipülatörün geri çıkmasını engeller. Bu uçların 6 farklı uzunlukta sipariş edilebilir. 
    Servikal kap, rahim ağzını içine alarak, kesim yapılacak yerlerin belirlenmesine ve idrar kanallarından uzaklaşmaya yarar. Servikal kap ise 4 farklı çaptadır. 
     Vajinal balon ise, vajinal kanalı kapatarak kesim esnasında gaz kaçağı olmasını engeller. 
İsmi RUMI olan bu modelimiz ile 90 derece öne ve 50 derece arkaya, yani toplamda 140 derecelik bir manipülasyon gerçekleştirir. Bir diğer çok kullanımlık handle da RUMI Arch’dır. Daha uzun bir handle’dır ve manipülasyonu sadece manuel olarak yapar. Yeni modelimiz olan RUMI II de RUMI’ye göre daha uzundur ve özel mekanizması sayesinde serviksi otomatik olarak yakalar. Tamamı tek kullanımlık olan ve “Kronner Manipujector” adı verilen manipülatörlerimiz de mevcuttur.

X

Sizinle irtibata geçebilmek için lütfen aşağıdaki bilgilerini doldurunuz.

Adınız Soyadınız
Telefonunuz