Firma Adı
Bize Yazın İletişim
Cerrahi Duman Filtreleme
Cerrahi Duman Filtreleme
Cerrahi Duman Filtreleme
Beni Bilgilendir
Bu Ürün Hakkında Beni Bilgilendir
Ürün Özellikleri
02582422240
İRTİBAT NO

Cerrahi Duman Filtreleme

Katalog İçin Tıklayınız

Cerrahi duman ve aerosoller (“duman bulutu” da denilebilir)  maddelerin buharlaşması (ör. doku, sıvı, kan), gaz formuna geçmesidir. Cerrahi duman bulutunun içeriği, gaz halindeki zehirli bileşikler, ölü veya canlı hücresel materyaller, virüsler, yanmış dokular ve bakterilerden oluşmaktadır. Aynı zamanda hücresel kalıntıları, zehirli metalleri, benzen ve hidrojen siyanür gibi kimyasalları ve gaz haline geçmiş kan ve kan patojenlerini, bunun yanı sıra E.coli, Staphylo-coccus aureus, HPV and HIV bakteri ve virüslerini de içermektedir. Bazı mikroplar 72 saate kadar varlıklarını sürdürebilmektedir!

Cerrahi dumanın %95’ini su buharının oluşturması nedeniyle taşıyıcı durumdadır ve açığa çıkan fiziksel, kimyasal ve biyolojik tehlikeleri; hasta, cerrah, hemşire ve ameliyathane personeli dahil operasyon odasında bulunan herkesin alveollerine kadar taşınmasına neden olur.

Cerrahi dumanın zararlarından kullanılan maskelerle kurtulmak mümkün değildir. Cerrahi dumanın oluşturacağı tehlikelerden korunmak için mutlaka bir cerrahi duman tahliye cihazı kullanmak gerekmektedir. Cerrahi duman tahliye cihazları arasında ilk sırada bulunan Visiclear®, Buffalo Filter markasının duman tahliye cihazıdır.

Visiclear®, cerrahi duman bulutu tahliyecileri içinde en gelişmişidir. SafePort™ Teknolojisi ile birleşerek, açık cerrahi, elektro cerrahi kalemi ve laparoskopik işlemlerde tıkanma uyarısı, filtre ömrü takibi ve tek dokunmayla programlanan işlem modları özelliklerine sahiptir. Visiclear®, cerrahi duman bulutunu etkili bir şekilde yakalar ve filtreler, kokuları giderir, tanecikleri ve diğer potansiyel tehlikeli ürünleri yok eder.

 

İşlem Modları

Üç işlem modundan biri (laparoskopik, açık cerrahi ve elektro cerrahi kalem modu) kolaylıkla seçilebilir, cerrahi işleme göre filtre ömrü otomatik olarak ayarlanır.

Geliştirilmiş Ses Kontrol Tasarımı

Sessizlik Teknolojisi™, eşsiz ses kalitesiyle ultra sessiz bir şekilde işlem yapılmasını sağlar.

Gürültü Seviyeleri:

En düşük güçte kullanılırken <43dbA

En yüksek güçte kullanılırken <55dbA

Tıkanma Uyarısı

Tıkanma olduğu zaman personeli uyaran güvenlik özelliği vardır.

Hassas, Renkli Dokunmatik Ekran

Kullanımı kolaydır ve eldivenli ellerle bile kullanılabilir.

Eşsiz, Kayan Giriş Kapakları

SafePort Teknolojisi™, personelin kontamine girişlerle etkileşmesi riskini en aza indirmeyi garantiler.

Boyutları: 18.1cm x 35.4cm x 40.9cm

Akış Oranları: 22mm’lik tüplerle dakikada 839 litre

Ağırlık: Filtre ile 7.9kg, filtresiz 6.6kg

Visiclear® cihazı elektro koter kalemi ile iki şekilde kullanılabilir. Bunlardan birincisi hastanelerde kullanılan standart koter kalemlerine takılabilen tubing sistemli PenAdapt denilen bir adaptördür. İkincisi ise Buffalo Filter şirketinin özel olarak ürettiği Plume Pen Elite koter kalemidir. Bu kalemin özellikleri:

Kompakt ve Ultra İnce

Standart elektro cerrahi kalemleriyle benzer boyutlarda ve rakiplerin elektro cerrahi kalemlerinden daha küçüktür (%46’ya varan)

 

X

Sizinle irtibata geçebilmek için lütfen aşağıdaki bilgilerini doldurunuz.

Adınız Soyadınız
Telefonunuz