Firma Adı
Bize Yazın İletişim
Obezite Grubu
SPATZ Ayarlanabilir Mide Balonu
SPATZ Ayarlanabilir Mide Balonu
Beni Bilgilendir
Bu Ürün Hakkında Beni Bilgilendir
Ürün Özellikleri
02582422240
İRTİBAT NO

SPATZ Ayarlanabilir Mide Balonu

Katalog İçin Tıklayınız.

 

SPATZ® GELİŞMİŞ TEKNOLOJİSİ
* Tamamen ayarlanabilir balon
* Bağırsak tıkama riskini ortadan kaldırır
* Kilo verme etkililiğini ve hasta rahatlığını artırır 
* Artık 12 aylık implantasyon için onaylıdır

EZİLMEZ KATETER KUYRUĞU
SON DERECE GÖRÜLEBİLİR MAVİ EKSTRAKSİYON KENEDİ
SON DERECE GÖRÜLEBİLİR BEYAZ ŞİŞİRME BORUSU VANASI
SALİNLE DOLU SİLİKON BALON

Şişirme vanasını yakalayan kapan – klinik deneme, Çek Cumhuriyeti 2009


EVZEN MACHYTKA, M.D., PHD. Üniversite Hastanesi, Ostrava, Çek Cumhuriyeti Çek Cumhuriyeti'nin önde gelen intragastrik balon uzmanlarından olan Dr. Machytka balon implantasyonu konusunda yılların tecrübesine sahiptir ve Spatz® klinik denemesinde baş araştırmacı olarak görev yapmıştır. “Spatz® cihazının işlevinden ve kullanım kolaylığından çok memnunum. Ayarlamaların yapılabilmesi ortalama olarak 8 kg’lık bir ek kilo kaybı sağlamış olup tolere edemeyenlere rahatlık sunmuştur. Deneme sonuçları son derece ümit vericidir; 16 kg’lık bir 6 aylık kilo kaybı ve 35.5 kg'lık bir 12 aylık kilo kaybı elde edilmiştir."

İNTRAGASTRİK BALONLAR İŞE YARAMAKTADIR

İntragastrik balonlar neredeyse 20 yıldır kilo verme terapisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadırlar. 100,000’in üzerinde hastayla gerçekleştirilen tecrübelerde 6 ayda 12 ila 15 kg'lık bir kilo kaybı bildirilmiştir. Bununla birlikte mevcut nesil balonlar bazı kısıtlamalara sahiptir. Tecrübeli hekimler hasta rahatlığının ve kilo kaybı etkililiğinin artırılmasına yönelik olup 1 yıllık bir süre için implant edilebilecek ayarlanabilir bir balon istemişlerdir. Spatz® Ayarlanabilir Balon Sistemi bütün bu gereksinimlere yanıt vermektedir. 

Cihazın yerleştirilmesi sonrasında İNCE AYAR
Hastaya optimal bir kilo kaybı düzeyine ulaşması ve bunu korumasında ve en üst düzeyde konfor elde etmesinde yardımcı olmak için zaman içinde herhangi bir zamanda balon ebadında kolaylıkla ayarlamalar yapılabilmektedir. Hastalarımız ayarlama sonrasında ortalama olarak 8 kg’lık bir ek kilo kaybı elde etmişlerdir. Erken intolerans epizotları küçük bir hacmin alınmasıyla hafifletilmiştir. 

BASİT YERLEŞTİRME TEKNİĞİ
Yerleştirme düzeneği operatörün standart endoskopi tekniğinden yararlanarak kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

EMNİYETLİ VE BASİT BALON ÇIKARMA

Kateter mavi kenedin standart bir polipektomi kapanıyla tutulması yoluyla kolay ve emniyetli çıkarılmaya izin verecek şekilde dikkatle tasarlanmıştır. Bu işe özel pahalı bir balon çıkarma aracının satın alınmasına gerek yoktur.

12 AYLIK DENEME SONUÇLARI
Klinik denememiz bugüne kadar 12 ayın sonunda 35.5 kg’lık ortalama bir kilo kaybı bildirmiştir. SPATZ® DÜNYADA 1 YILLIK İMPLANTASYON İÇİN ONAYLANMIŞ TEK İNTRAGASTRİK BALONDUR

 

 

 

 

 

 

 

X

Sizinle irtibata geçebilmek için lütfen aşağıdaki bilgilerini doldurunuz.

Adınız Soyadınız
Telefonunuz