Firma Adı
Bize Yazın İletişim
THOMPSON SURGİCAL
Thompson Otomatik Retraktör
Thompson Otomatik Retraktör
Beni Bilgilendir
Bu Ürün Hakkında Beni Bilgilendir
Ürün Foto Galeri
Fotograf Galerisi için tıklayınız
Ürün Özellikleri
02582422240
İRTİBAT NO

Thompson Otomatik Retraktör

Açık cerrahilerde, ekartasyonu başkasının yardımına ihtiyaç duymadan, sürekli ve aynı pozisyonda tutmak için kullanılır. Sistem dört ana parçadan oluşur: Anabarlar, Tutucu Kollar, Kilitler ve Blade’ler. Operasyon başladıktan ve vaka bölgesi açıldığında, hekimin uzun süre, kimseye ihtiyaç duymadan ve rahatça çalışması için sistem kurulmaya başlanır.

Öncelikle istenilen anabar seçilerek ameliyat masasına monte edilir. İkinci olarak tutucu kollar özel kilit sistemleri ile anabara bağlanır. Daha sonra kullanılmak istenen adette ve çeşitte kilit mekanizması tutucu kollar üzerine monte edilir. Son olarak da ekartasyonu gerçekleştiren blade’ler kilitlere bağlanır ve sistem kurulmuş olur. Tüm parçalar, birbirlerine bağlanırken, özel kilit mekanizmaları sayesinde tek bir hareket ile kilitlenir veya açılır. Tüm parçalar kilitlendikten sonra sistem asla hareket etmez, gevşemez veya kaymaz. Sistemin tüm parçaları paslanmaz medikal çelikten imal edilmiştir ve otoklava dayanıklıdır.

Anabar; sistemin temelini oluşturan parçadır. Ameliyat masasına bağlanır ve sabitlenerek sistemin diğer parçalarını tutar. Farklı uzunlukta olan modelleri ve asansörlü çeşitleri mevcuttur.

Tutucu Kollar; anabara bağlanır ve kilitleri tutma işlevi için kullanılır. Farklı boyları, kilitli veya kilitsiz çeşitleri mevcuttur.   

Kilitler; ekartasyonu sağlayan blade’leri tutan ara aparatlardır. Beyin cerrahide kullanılan S-lock kilitlerin dışındaki tüm kilitler, diğer tüm blade’ler ile birlikte kullanılabilir. Her kilidin üzerinde, blade yerleştirmek için özel bir mekanizma vardır ve yerleştirilen blade mekanizma serbest bırakılmadan asla yerinden çıkmaz. Makaralı ve eğimi ayarlanabilen kilit çeşitleri mevcuttur.

Blade; ekartasyonu gerçekleştiren parçalardır. Kullanılmak istenen cerrahi branşa göre değişiklik gösteren, farklı şekilde, uzunlukta ve genişlikte blade’ler mevcuttur. Sert veya bükülebilen tipleri de vardır. Beyin cerrahide kullanılan blade’ler radiolucent yani x ışını geçirgen blade’lerdir. Aynı zamanda bu blade’ler özel S-lock mekanizmaları sayesinde ister hareketli ister sabit ekartasyon yapabilirler.

 

 

X

Sizinle irtibata geçebilmek için lütfen aşağıdaki bilgilerini doldurunuz.

Adınız Soyadınız
Telefonunuz